Ühisturunduse projekt tutvustas Eesti puitmajatootjatele ärivõimalusi Hiina Rahvavabariigis
22. juuli 2010

Eesti Väliskaubanduse Liit Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (www.eas.ee) kaasfinatseerimisel korraldas 24. märts kuni 02. aprill 2010. Eesti puitmajade ja puitkonstruktsioonide tootjate ettevõtete ühisturunduse ürituse ja turuga tutvumise missiooni Hiina Rahvavabariiki.
Projektis osalesid: 
RPM Grupp AS (Eesti Puitmajaliidu liige)
Rakvere Metsamajand AS (Eesti Puitmajaliidu liige)
Viking Window AS 
Foreco Homes and Houses AS 

Projektijuht ja koordinaator oli pikaajaliste Hiina äri kogemustega Tambet Made. 

Turundusüritus toimus Lõuna-Hiina tuntud ärikeskuses Guangzhous. Lisaks külastati puitehitiste messi, hulgaliselt kohalikke puidu ja ehituse ettevõtteid ning kohtuti Guangdongi provintsi majandusarengu orgnisatsiooni esindajatega.

Hiina puitehitiste ja puitmajade turg, erinevalt Euroopast, on arengute ja kasvu alguses. Praegu on ajalooline võimalus ettenägelikel Eesti puitmajade tootjatel pääseda turule esimeste seas ja mingil määral määratleda arenguid endale kasulikus suunas. Maailma suurimad puitmajade ehitajad – kanadalased – on sellest aru saanud juba mõni aasta tagasi ja edukalt sisenenud turule ja propageerinud puitehitiste olemust. Selle situatsiooni valguses ja maailma suurtegijate tuules on tekkinud Eesti puitmajde tootjate sektoril unikaalne võimalus siseneda turule kasvu algstaadiumis, kui konkurents on madalam ja kulutused väiksemad.
Grandioosne ehitusbuum Hiinas on jõudnud uuele kvaliteeditasandile. Selgelt on näha esimesi märke, et väärtustama hakatakse ökoloogilisemaid ehitusmaterjale ja tekkinud varakam keskklass eelistab lääne tüüpi personaalsemat elukeskkonda. Enam ei ole ainsaks materjaliks betoon, klaas ja teras ning ainsaks unelmate korteriks väike kööktuba 60-korruselise pilvelõhkuja 40-ndal korrusel.
Hiinas valmib igal aastal 9 miljonit elamispinna ühikut, mis on suunatud keskmiselt edukatele ja töötavatele peredele. Kui sellest väikenegi osa õnnestuks puitehititele võita, siis oleks nii Kanada, USA, Hiina enda ja Euroopa puitehitiste firmadel kuhjaga tööd. Lisaks elamispinnale maastikujujunduse ehitised ning puitkonstruktsioonidel põhinevad hübriidehitised. Hiina 2008. aasta elamuehituse maht oli 200 miljardit USD.

Projekti toetati läbi EAS-i ühisturunduse meetme Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.


Allikas: Eesti Väliskaubanduse Liit, www.etc.ee 

Otsid kodu?