TÜ VKA rahvusliku ehituse eriala lõpetajad kaitsesid diplomitöid
02. juuni 2017

Eile (1.juuni) toimus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvusliku ehituse eriala diplomitööde kaitsmine. Kokku astus komisjoni ette 10 tudengit erinevate teemakäsitlustega.


Rahvusliku ehituse eriala keskendub peamiselt rahvuslike ehitustraditsioonide ning palkehituse oskuste omandamisele, õpitakse tundma ja kasutama nii igivanu kui moodsaid ehitusvõtteid ja töövahendeid. Läbi selle eriala saab ka puitmajasektor juurde mitmeid tugevaid käsitööpalkmaja ehitamist tundvaid noori meistreid. Rahvusliku ehituse eriala õpetatakse rakenduskõrgharidusõppe päevases vormis (Õppeaeg 4 aastat).
 
Eriala pakub õpilastele palju põnevat nt põhjalikke teadmisi eesti ehitustraditsioonist ja looduslikest ehitusmaterjalidest, ehituskäsitööoskusi ning restaureerimis- ja renoveerimisalased oskuseid, projekteerimis- ja insenertehnilised baasoskuseid, kultuuriloolist tausta arhitektuuri ja ehituskultuuri mõtestamiseks jpm.

Lõputöid aitas hinnata ka EPMLi esindaja Mihkel Urmet (TEMPT OÜ) ja Puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil.

Rahvusliku ehituse erialal kaitsesid 1. juunil lõputööd kümme üliõpilast:
Marko Aron, Ando Aru, Janno Kuldkepp, Anu Laiapea, Markus Pau, Gert Reimets, Malvo Tominga, Oliver Tätte, Eik Erich Uibo ja Andres Veel.

Diplomitöö kaitsnud üliõpilastele omistatakse palkmajaehitaja tase 4 kutse.

Palju õnne kõigile lõpetajatele, Eesti Puitmajaliit ja –klaster rõõmustavad koos Teiega!

Janno Kuldkepi lõputöö "Keskpaiga talu suitsusauna ehitamine Ruhnus" kirjeldab kalasabatappidega palksauna ehitamist nii tehnilise kui ka korraldusliku poole pealt. Foto: TÜ VKA


Otsid kodu?