Tartus peeti Tagurpidimaja sarikapidu – pärg võeti maha jalad maas.
20. aprill 2017

Kui tavaliselt tuleb sarikapeo pärja järele ronida peremehel ikka hoone kõrgeimasse tippu ehk otsmise sarika juurde, siis Raadile kerkiva tagurpidi maja pärg võeti maha kindlalt jalad maas.

«Kuna ma ise kardan kõrgust, meeldib mulle väga sellist pärga maha võtta,» sõnas OÜ Peapeal nimel Kuldar Leis. Pärga hoidva prussi saagis Leis läbi koos Tartu linnapea Urmas Klaasi ning oma äripartnerite Indrek Taukari ja Meelis Krämanniga.

Tagurpidimaja sarikapidu. Foto: Sille Annuk/PM/Scanpix Baltics

Suure tõenäosusega juunis rahvale avatav turismiatraktsioon on tänaseks jõudnud nii kaugele, et maja seinad, põrand ja katus on paigas ning peagi algavad siseviimistlustööd. Täna keskpäeval pidulistele korraldatud jalutuskäik tekitas emotsioone aga juba praegu ning kõik, kes majja sisse astusid, ei varjanud oma hämmingut. Lisaks sellele, et maja on tagurpidi, on see ka kerge kalde alla.

Tagurpidimaja, foto: Sille Annuk/PM/Scanpix Baltics

„Tagurpidimaja on nagu kahekordne eramu, aga kõik on peapeal ehk siis tagurpidi,” sõnas maja arhitekt ja üks osanikest Indrek Taukar. „Kogu arhitektuuri ja sisustuse sedamoodi paikapanek on tõsine väljakutse, sestap ei julge ka lõplikku avamiskuupäeva välja öelda.”

Külastajad saavad valmides majja sisse minna ja kogeda tavapärasest hoopis erinevat keskkonda. Hoones on esindatud kõik tavalised eramus olevad ruumid: magamistoad, elutuba, köök, vanaema tuba, lastetoad ja loomulikult saun.

„Maja saab külastajatele avatuks aastaringselt, piltide tegemine ja ümberpööramine on lausa kohustuslik, aga neidudel soovitan kõrgete kontsadega kingad turvalisuse kaalutlustel koju jätta,” ütles maja rajava OÜ Peapeal juhatuse liige Meelis Krämann.

OÜ Peapeal osanikeks on Otepää Seikluspark ja Kuldar Leis ning Meelis Krämann oma firmadega. Projekti on kaasatud ka Eesti Puitmajaliidu ja -klastri liige Q-Haus Baltic OÜ


Allikas: Tartu Postimees, Lõunaeestlane

Otsid kodu?