RPM Grupp alustas eksporti Hiina
12. august 2011

Puitmajatootja RPM Grupp AS loodab kanda kinnitada Hiinas, müües sinna Eestis masintoodetud palkmaju.  Hetkel käivad läbirääkimised ligi 100 suvemaja ning mitme suure villa müügiks.

Esimesed näidismajad saatis RPM Grupp Hiina juunikuu alguses, millest kaks on ettevõtte müügiosakonna juhataja Indrek Kuldkepi sõnul tänaseks jõudnud kohalike lõppklientideni.  „Uusi tellimusi on meile lubatud eelkõige käesoleva aasta viimaseks kvartaliks. Hetkel on läbirääkimistes 99 suvemaja projekti ning mõned suured eramuprojektid,“ märkis Kuldkepp ning lisas, et kohalikul edasimüüjal on esialgu kavas turustada pigem väiksemaid ja standardseid suve- ja elumaju.

Kuldkepi sõnul sisenes ettevõte uuele eksportturule pika ettevalmistusperioodi järel, milles esimeseks oluliseks sammuks oli ettevõtte müügijuhi visiit Lõuna-Hiinasse möödunud aasta märtsis.

Oluliseks toeks suurel ja atraktiivsel Hiina turul peab RPM Grupi müügiosakonna juht Indrek Kuldkepp head edasimüüjat, kes võttis ekspordi esimeses etapis lõviosa turunduskuludest enda kanda.
„Meie investeeringud on veel ees, kuid nende täpset suurust on veel vara prognoosida,“ lisab Kuldkepp.

Kuldkepi sõnul omab edasimüüja Shangai Fineuro Wood Products Co. Ldt aastatepikkust puiduimpordi kogemust Skandinaaviamaadest ning on oma impordiäri üles ehitanud pigem väikeste sammudena, millest tulenevalt on kavas ka puitmajaäri arendada pigem ettevaatlikult.  Turu suurt potentsiaali arvestades on RPM Grupi ootused Kuldkepi sõnul aga üsna kõrged. Esialgsed prognoosid seoses sisenemisega uuele turule jätab RPM pigem aasta lõppu, mil omab rohkem kogemust uue turu iseärasuste kohta. 

RPM Grupp AS on asutatud aastal 1990 ja on 100% kodumaisel kapitalil põhinev ettevõte. Samuti on RPM üks Eesti vanimaid tööstuslikult palkmaju tootev ettevõte. 

RPM Grupp kuulub Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendavasse Eesti Puitmajaliitu (EPML) ning Eesti puitmajaklastrisse.  Käesoleval hetkel kuulub EPML-i 30 ettevõtet, kelle müügitulu ja töötajate arv moodustab ligikaudu 45-50% kogu kohaliku sektori vastavatest näitajatest. Sealhulgas ulatub puitmajade ekspordi reaalne osakaal ligi 85 protsendini sektori müügitulust.

Lisainfo:

Indrek Kuldkepp
RPM Grupp AS müügiosakonna juhataja
E-post: Indrek@rpm.ee
Tel: +372 528 1522
www.rpmloghomes.com

Otsid kodu?