Rotermanni soolalao ette planeeritakse puidust arhitektuuri- ja disainipaviljoni
18. detsember 2017

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas 6. detsembril välja arhitektuurivõistluse kaasaegsele puidust arhitektuuri- ja disainipaviljonile, Arhitektuurimuuseumi esisele platsile ning selle lähiümbruse kontseptsioonile. 
Eesti Arhitektuurikeskus soovib püstitada köitva arhitektuuriga puidust ajutise moodulbüroo – Eesti arhitektuuri ja disaini kodu, mis toob ühe katuse alla loomevaldkonna organisatsioonid ja ettevõtted. Võistluse preemiafond on kokku 11 500 € (I preemia 5000 €, II preemia 3500 €, III preemia 2500 €, eripreemia 500 €).

Võistluse eesmärgiks on leida 400 m² sündmusruum ja bürookeskkond loomevaldkonna organisatsioonidele ja ettevõtele. Väljapaistva asukohaga paviljon täidaks Eesti loomemajanduse välisturunduse platvormi vajaduse, oleks innovatsioonilabor ja sisaldaks oma kontseptsioonis ka virtuaalset välisturunduse liidet. Nii tulevased elanikud/üürnikud kui paviljoni enda füüsiline kohalolu toetaksid üksteist ja looksid efektiivseks tööks ja tulemusteks vajaliku sünergia.
Kavandatava arhitektuuri- ja disainipaviljoni asukoht, Ahtri tn 2. Foto: Tõnu Tunnel
Paviljoni lahendus peaks koosnema puidust moodulitest või elementidest ning eesmärk on leida selliseid arhitektuurseid lahendusi, mida oleks võimalik soovi korral edasi arendada standardiseeritud tooteks. Hoone peaks sisaldama endas: kontoriruume, sündmusruumi ja poodi/kohvikut. Hoone on kavandatud ajutise ehitisena viieks aastaks ja seda peaks olema võimalik teisaldada uude asukohta.

Vaata ka droonivideot 

Võistlus algab 6. detsember 2017 a. Võistlustingimusi saab alla laadida siit!

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 19. veebruar 2018 a. Töö tuleb tuua (kuni kella 17:00-ni) või saata posti või kulleri teel aadressile: Eesti Arhitektuurikeskus, Põhja puiestee 27a, 10415 Tallinn.

Žürii koosseis:
Esimees: Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus)
Liikmed: Peeter Pere (arhitekt), Karli Luik (arhitekt), Endrik Mänd (Tallinna peaarhitekt), Argo Saul (tootjate esindaja), Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseum), Timo Aarmaa (RKAS)

Lisainfo: 
Ragne Soosalu
ragne@arhitektuurikeskus.ee
Eesti Arhitektuurikeskus
+372 58 371 984

Allikas: Eesti Arhitektuurikeskus 

Otsid kodu?