Puitmajatootjate esindajad on riigivisiidil Norras (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda)
03. september 2014

Presidenti saadab Norras riigivisiidil 55-liikmeline äridelegatsioon.
02.09. hommikul sõitis 55-liikmeline äridelegatsioon Norra Kuningriiki. Suur huvi Norra turu vastu on eelkõige puidu- ja IT-valdkonna esindajatel, kes on suutnud seal kanda kinnitada. Huvitatud on ka teised sektorid, kes näevad Norra turus suurt potentsiaali.

Matek ASi tegevdirektor ja Eesti Puitmajade Liidu juhatuse esimees Sven Mats ütles, et kogu Mateki müügimahust on nad viimastel aastatel eksportinud rohkem kui 60% Norra turule. „Matek on Norra turul toimetanud aastast 1997 ning tänaseks on see meile suurim eksporditurg. Meie klientideks on eelkõike väiksemad ehitusettevõtted ja arendajad, kuid tulenevalt üsna soliidse referentsipagasi olemasolust ning pikaajalisest kogemusest, püüame visiidi käigus läheneda ka suurematele tegijatele,“ lisas Mats.

Teine delegatsioonis osalev ettevõtja, EA Reng ASi juhatuse esimees Jüri Rass ütles Norra visiidi ootuste kohta, et loodab kohtuda innovatiivsusele ja julgele koostööle altite potentsiaalsete klientidega, peamiselt kinnisvaraarendajate ja ehitajatega. „Eestlaste maine Norras on hea ning tegu on jõuka ja toimiva turuga,“ lisas Rass.

Äridelegatsiooni juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ning sinna kuuluvad: Andres Allikmäe (Harju Elekter AS), Allan Aru (Featherie Invest OÜ), Kristi Tiivas, Krister Kalda ja Margit Ihlebakke (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus), Paul Varul ja Robert Juodka (Advokaadibüroo Varul), Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus), Kaido Kaare (Kalev AS), Tõnis Kaasik (Ecometal AS), Armin Karu (Olympic Entertainment Group AS), Krõõt Kilvet (FinanceEstonia), Karl Kivi (FEMW OÜ), Hans Pajoma (DNB Bank ASA) ja Atle Knai (DNB Pank AS), Tarmo Tamm, Peeter Peedomaa ja Erik Konze (Peetri Puit OÜ/ Arcwood), Sven Kotkas (Kinema OÜ), Gunnar Kraft (Sangar AS), Kalev Kõnn (Paroc AS), Andrus Kõresaar (Koko Arhitektid), Seth Lackman (Ericsson Eesti AS/ Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit), Tiina Link ja Urmas Lepik (Innovation Norway), Mailis Lintlom (Windoor AS), Aivar Lintnermann (Palmatin AS), Lembit Lump (Kodumaja AS), Sven Mats (Matek AS/Eesti Puitmajaliit), Hellar Mutle (Bestra Engineering AS), Eero Nõgene (Tomra Baltic OÜ / Heategevusfond Aitan Lapsi SA), Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS), Neeme Org (Aktors OÜ), Meelis Peterson (Glamox HE AS), Jüri Ploom (Advokaadibüroo Pohla & Hallmägi/Norra-Eesti Kaubanduskoda), Maarika Pukspuu (TiMO Houses), Jüri Raidla (Raidla Lejins & Norcous), Jüri Rass (EA Reng AS), Kaido Saar (BigBank AS), Anne Samlik (Estravel AS), Argo Saul (Nordic Houses OÜ/ Eesti Puitmajaliit), Ivar Sikk (Aeroc International AS), Alo Tamm (Harmet OÜ), Tõnis Tamme (Pan-Baltic Law Firm Triniti), Alar Tamming (Tavex Group), Aare Tark (Tark Grunte Sutkiene), Tauno Tats (Ambient Sound Investments OÜ), Indrek Tiigi (Allianss Arhitektid OÜ), Eero Tohver (Uptime OÜ), Andres Trink (Merko Ehitus AS), Kristo Tuurmann (Loov / Loodusvägi OÜ), Jaen Uussalu (Plaat Detail OÜ) ning Mait Palts ja Liis Lehesalu Eesti Kaubandus-Tööstuskojast.

Otsid kodu?