Puidu laiemat kasutamist kitsendavad seadusepäitsed
01. mai 2012

Rakveres metsanädala raames toimunud puitmajapäeval tõdeti, et puidu laiemat rakendamist linnakeskkonnas kitsendavad olulisel määral Eesti ning ELi karmid normatiivid.

“Arhitektid, projekteerijad ning ehitatajd, kes suudaksid näiteks puidust korrusmaju rajada, on Eestis olemas ning vähemalt teoorias, kui lause lause haaval seadusepügalaid jälgida, on Eestis võimalik näiteks 20-korruselist puitmaja ehitada, kuid see võib olla väga pikk protsess tõestamaks Päästeametile, et see korrusmaja tõesti ka turvaline on,” selgitas puithoonete tulepüsivuse ekspert Alar Just puitmajapäeval.

Seadusetrend on igatahes puidusektori ettevõtete jaoks liikumas positiivses suunas, eeskuju selles suunas näitab Euroopale Norra ja Rootsi- kui 1990. aastal lubas seadus ehitada kuni neljakordseid korrusmaju, siis 2010. aastal rakendunud seadused majadele korrusepiiranguid enam ei sea. Selle suundumuse on üle võtnud ka Euroopa Liit ning Eesti sealhulgas.

Üritusel avakõnega esinenud Rakvere linnapea Andres Jaadla lubas Rakvere ja selle lähiümbruse puidufirmadega suuremat dialoogi pidada ning rohkem koostööd teha toomaks puitu senisest enam linnapilti.

“Rakveres ja selle lähiümbruses on üle saja puidutööstustaustaga ettevõtte, meie selge soov on kaasta rohkem erasektorit linna arengusse ning läbi selle suurendada puidu kasutusvõimalusi linnas. Selle aasta jooksul, mil Rakvere on metsapealinn, loodame püstitada ka midagi jäädavat, mis seda aastat meenutama jääb,” sõnas Jaadla.

Autor: Kristo Kiviorg
EMPL

Otsid kodu?