Pöörane pidu ehitusmessil osalevate eestlaste tänavas
27. oktoober 2017

Kombekohaselt on Eesti ehitusmessil Bygg Reis Deg korralikult esindatud. Suurele ühisstendile lisaks on mitmel Eesti ettevõttel messil ka omaette stendid.

Reino Soots Q-hausist kasvatab oma stendis tiritamme. Eestis ehitas tema ettevõte Tagurpidi maja ning ehitusmessile Bygg Reis Deg võeti kaasa tükike tagurpidi maja fassaadist. „Tagurpidi maja ehitasime selleks, et iseendale väljakutset esitada. Enamasti ehitame siiski õigetpidi seisvaid maju,” kinnitab Q-hausi müügijuht Airon Voolaid.

Element- ja moodulmajade tootja on tegutsenud Norra turul 13 aastat ning Norra on nende jaoks peamine riik, kuhu eksporditakse. Tervelt 90 protsenti nende eksporditavast toodangust läheb Norrasse. „Meil on Norras häid koostööpartnereid. Varasemast on meil leping ettevõttega Aker Entreprenør ja septembris sõlmisime AF Gruppeniga lepingu, mis puudutab 48 Kråkerøyle ehitatava maja korrusvahelagede ning sise- ja välisseinte tarnet,” ütleb Voolaid.

Teised messil osalejad

Lisaks ettevõttele Q-haus osalevad Bygg Reis Deg 2017. aasta messil oma stendidega ka Eesti ettevõtted Seve Ehituse AS, Viljandi Metall VMT ja EstHus OÜ. Hoones F on Baltimaa ühisstendil esindatud veel 14 Eestist Norrasse eksportivat ettevõtet.

EASi ekspordinõunik Norras, Margit Ihlebakke ütleb väljaandele Byggeindustrien, et Bygg Reis Deg on Eesti ettevõtete jaoks oluline foorum ning ta on väga rahul sellega, kuidas ehitusmessil osalemine on läinud. „Sel aastal vedas meil asukohaga, oleme sellega väga rahul. Meie ümber on tugevad kaubamärgid ja see toob lisatähelepanu,” ütleb ta.

500 miljonit eurot

Ihlebakke ja Eesti ettevõtted hindavad kõrgelt eksporti Norrasse. Norra-Eesti kaubandussuhetes on 500 miljonit eurot kesksel kohal olev arv. Tänapäeval moodustavad Norra investeeringud Eestisse umbkaudu 500 miljonit eurot ning need on olnud riigi tootmisjõu kasvatamisel äärmiselt olulised. „Nüüd toodame täisvõimsusel ja ekspordime igal aastal Norrasse umbes 500 miljoni euro ulatuses”, selgitab Ihlebakke.

Ta loodab, et Bygg Reis Deg ehitusmessi saab kasutada mitmete pikaajaliste partnerlussuhete sõlmimiseks Norra ja Eesti osapoolte vahel. „Äärmiselt tore, et messil on niivõrd keskne koht. Meie poolest võiks mess toimuda igal aastal,” lisab ta.

Tõlge originaalartiklist: http://www.bygg.no/article/1330559?image=dp-image100305-1330562

Otsid kodu?