Pilootprojekt „Noortelt meistritelt loodusele“ andis õpilastele võimaluse oma kodukoha looduse heaks pisikene heategu teha
01. juuli 2018

Pilootprojekt „Noortelt meistritelt loodusele“ jõudis lõpusirgele ning enne suurt suvevaheaega tõmmati toredale meisterdamisele joon alla.

Eesti Puitmajaliidu eestvedamisel, puitmajatootja Nordic Houses KT OÜ algatusel ning koostöös Eesti Tööõpetajate Seltsi ja mitmete sponsorettevõtetega toimus üle-eestiline õpilaste puutöö konkurss, mille tulemusel valmis 14 toredat õueprügikastid. Just prügikastid olid selle projekti praktiline väljund, mille kaudu õpilased said loodusele omalt poolt head teha. Siit ka projekti nimi – Noortelt meistritelt loodusele. Noorte meisterdajate omanäolised puidust prügikastid leidsid koha matkaradade ääres või koolihoovis, et hoida meie ühine looduskeskkond puhtamana.  

Projekti alguses seadsid Eesti Puitmajaliit ja Nordic Houses KT OÜ, eesotsas tegevjuhi ja ideeautori Argo Sauliga, üheskoos projektile ka paar laiemat eesmärki: puutöö populariseerimine ja edendamine, õpilaste käeliste oskuste arendamine ning koostöö loomine kohalike ettevõtete ja koolide vahel. Olenemata valminud prügikastide suurusest, keerukusest või muudest näitajatest, on iga kool tubli panuse andnud ja õpilasi seeläbi rohkem puutööni viinud. 

Õpilaste töödest aitasid silmapaistvamad prügikastid välja valida Eesti Puitmajaliidu esindajad koos kolleegidega Nordic Houses KT OÜ-st, Akzo Nobel Baltics AS-st, ESSVE-st ja arhitektuuribüroost TEMPT OÜ.

Kuusalu Keskkooli noorte meisterdajate valmistatud prügikast. Foto: Urmas Mark

Eesti Puitmajaliidu lemmikuks osutus Kuusalu Keskkooli mitmefunktsionaalne prügikast, mis oli korralikult viimistletud ja meenutas oma väljanägemiselt mõnevõrra ka tänapäeva moodsat puitmaja. Kuusalu Keskkooli meisterdajad said auhinnaks priipääsmed Pirita seiklusparki. 

Kui puutööd peetakse peaasjalikult ikka meeste alaks, siis üllatuse valmistasid siin Rõuge Põhikooli tüdrukud, keda juhendas õpetaja Kaido Kaas. Materjalitootjate AkzoNobeli ja ESSVE lemmikuks ning Nordic Houses KT OÜ ja arhitektuuribüroo TEMPT OÜ äramärkimise osaliseks saigi Rõuge Põhikooli Prügihunt. Valikut põhjendati näiteks nii: tore, et tüdrukud on saadud puutööst huvituma ning et nad sellele ülesandele nii praktiliselt ja loominguliselt suutsid läheneda. Saadetud foto taustal on näha, et seal peetakse üldse korrast lugu ning hoitakse tööriistu hästi.

Rõuge põhikooli tüdrukute meisterdatud prügihunt. Foto: Rõuge põhikool

Akzo Nobel Baltics AS pani Rõuge Põhikoolile välja auhinnaks 6x1L Master Novus BW mööblivärvi ja Pinotex sümboolikaga bluetooth kõlarid, ESSVE AS-ilt läks teele Essbox koos erinevate puidukruvidega, et ka edaspidi ei jääks teostamata ükski lennukas idee. 

Projekti „Noortelt meistritelt loodusele“ aitasid läbi viia:

Eesti Puitmajaliit, Eesti Tööõpetajate Selts, Nordic Houses KT OÜ, Akzo Nobel Baltics AS, B&B Tools Estonia AS/ESSVE, EstNor OÜ, Hobbiton OÜ, Production House OÜ, Greencube OÜ, Hiiu Puit OÜ, EstHus OÜ, TEMPT OÜ, Matek AS, Vipson Projekt OÜ, Haapsalu Uksetehase AS 

Täname kõiki noori meisterdajaid, õpetajaid ja partnerettevõtteid! 

Projekti tulemustest saab lugeda ka Harju Elu, Allar Viivik "Ka prügikast võib tuua auhinna", 22.06.2018


Otsid kodu?