Palmako ja Aeroc Jämera uurivad ressursikasutust
12. detsember 2016

Keskkonnainvesteeringute Keskus tegi kolm esimest rahastusotsust, mille põhjal Palmako ja Aeroc Jämerä saavad koos tarbekeemiatootja Mayeri Industriesiga ressursikasutuse analüüsiks ettevõtetes kokku 11 975 eurot.

Projekti raames analüüsib Palmako AS võimalusi Kavastus asuva liimpuittoodete tehase ressursitõhusamaks muutmiseks, Aeroc Jämerä ASi Andja tootmiskompleksis viiakse läbi detailne ressursiaudit, et leida võimalusi toormaterjalide, elektri ning praaktoodangu efektiivsemaks kasutamiseks, teatas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ressursikasutuse analüüsiks saavad toetust taotleda äriühingud, kelle põhitegevusvaldkond on töötlev tööstus või mäetööstus. Toetust antakse ettevõtete projektidele, mis tõstavad teadlikkust ressursikasutusest ning loovad eeldused ettevõtete ressursikasutuse tõhusamaks muutmiseks. Toetuse maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest projekti kohta on kuni 50%. Toetuse maksimaalne summa ühele projektile on 7500 eurot. Taotlusvooru eelarve on 300 000 eurot ning taotlusi võetakse vastu eelarve täitumiseni.

Ressursitõhususe investeeringuid ja auditite tegemist toetatakse meetmest „Ettevõtete energia- ja ressursitõhusus“, mille töötas välja Keskkonnaministeerium ja mille kogueelarve on 136 miljonit eurot. Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Uudis pärineb Ehitusuudiste kodulehelt.

Otsid kodu?