Palkmajatootjal Hobbiton OÜ täitus 15. tegutsemisaasta
16. mai 2012

Tänavu maikuus täitus 15 aastat päevast, mil asutati Eestis käsitöö palkmajade tootmisega tegelev Hobbiton OÜ.

Hobbiton OÜ tegevjuhi Andrus Prangli sõnul oli 1997. aasta maikuus loodud ettevõtte eesmärgiks toota maju eeskätt Norra turule, mis on ettevõtte põhituruks ka käesoleval hetkel. „Tänaseks on ehitatud ligi 350 käsitöö palkmaja, lisandunud on Eesti, Rootsi ja Prantsusmaa turg. Eksootilisemad tarned on olnud Ameerika Ühendriikidesse, Venemaale ja Martinique’i saarele Kariibi meres.“

Prangli sõnul on ettevõttel lähitulevikus plaanis jätkata oma põhitoote müümist Norra puhkemajade turul, aga ka uutel ja alles arenevatel turgudel nagu Rootsi, Prantsusmaa jt.

Hobbiton OÜ juhid näevad võimalusi ka elumajade turul - viimaste aastate tootearendusega on ettevõte kindlalt tõestanud võimalusi ehitada kvaliteetne käsitöö palkmaja madala energiakuluga hoonena.

Hobbiton OÜ asutajad ja juhid on ka täna kahe kolmandiku ulatuses ettevõtte omanikud, kolmandiku osalusega on kaasatud strateegiline Norra partner ja müügiesindaja Laftekompaniet AS.

Hobbiton OÜ on koostöös Räpina piirkonna käsitöö palkmajatootjate Saulerman OÜ ja Snekker OÜ-ga omanikuks palkmajade müügiorganisatsioonile Hobbiton Home OÜ. Hobbiton Home on Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendava Eesti Puitmajaliidu ning Eesti Puitmajaklastri liige.

Lisainfo:

Andrus Prangli
Hobbiton OÜ juhatuse liige, tegevjuht
GSM: (+372) 50 50 516
E-post: andrus@hobbiton.ee
www.hobbiton.ee

Triin Ahonen
Eesti Puitmajaliit
GSM: (+372) 52 95 893
E-post: triin@puitmajaliit.ee
www.puitmajaliit.ee

Otsid kodu?