Palkmajaehitajate kutsevõistlus 8. juunil Räpinas
05. juuni 2013

8. juunil korraldab Eesti Puitmajaliit Räpinas aset leidvate Hea Kodu päevade raames kolmandat korda käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse.

Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine ja väärtustamine ning sajandite pikkuse traditsiooniga palkmajaehituse propageerimine. Sel aastal osalevad võistlusel esmakordselt lisaks Eesti palkmajaehitajatele ka palkmajaehitajad Soomest, Lätist ja Venemaalt.

Lisaks annab Eesti Puitmajaliit Räpina Hea kodu päevade raames välja iga-aastase tunnustuse Puitmajaliidu aasta tegijale, üleval on fotonäitus Eesti Puitmajaliidu liikmete rajatud puithoonetest nii Eestis kui piiri taga ning puitarhitektuurist kõneleb Eesti Puitmajaliidu liikme, arhitektuuribüroo TEMPT üks omanikest Mihkel Urmet. 

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel valmivad palkmaja nurgatüübid. Võistlejatel on võimalus valida kolme erineva nurgatüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk. Võistlusel peab iga võistleja ettevalmistatud alusele paika panema ühe 1,5 m pikkuse palgi - sh tegema ühe nurgatapi ja 1,2 m vara ning lõikama sirgeks palgi otsad alumiste palkide järgi.

Kohtunikud hindavad palgi paika panemisel kiirust ja täpsust.

Ohutusvarustus: kõik võistluses osalejad on kohustatud kasutama kaitseprille, kõrvaklappe (või -troppe), kindaid, turvasaapaid, kaitseriietust (sh pikki tööpükse).

Auhinnad: rahalised auhinnad (I koht 200€, II koht 125€, III koht 75€) ja meened esimesele kolmele võistlejale. Lisaks on Värska Sanatooriumi & Veekeskuse poolt väljapandud esikoha võitjale pakett "Päev Värska kuurordis" (majutus 2-kohalises toas, hommiku- ja õhtusöök,  värskendav hommikuujumine, veepargi, saunade ja jõusaali piiramatu kasutus) ning teise ja kolmanda koha võitjale ühe inimese veekeskuse ja saunade kasutamise päevane kinkekaart.

Võistlusele registreerumiseks palume saata e-postiga teade aadressil: kristiina@puitmajaliit.ee, tuues seejuures ära kutsevõistlusel osaleja nime, organisatsiooni ning võistlusel valmistamiseks valitud nurgatüübi (eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk). 

Leia siit võistluse juhend ja trahvisüsteemi piirmäärad.

Otsid kodu?