Norra üks tuntumaid vabaajamajade tarnijaid pidas aastakonverentsi Tallinnas
07. veebruar 2014

Neljapäeval, 6. veebruaril toimus Tallinnas Eesti ühe juhtiva puitmajaeksportööri Nordic Houses OÜ korraldatud aastakonverents oma partnerite ja tütarettevõtte Buen Gruppen AS-iga. Ühepäevasel konverentsil Nordic Hotel Forumis osales 10 koostööpartnerit Norrast. 

„Meie jaoks on väga oluline, et aasta tähtsaim kohtumine toimub Eestis, kuna meie võtmetegevused - kvaliteedijuhtimine, tootearendus ja tootmine – leiavad aset just Eestis,“ ütles Buen Gruppen’i tegevjuht Gunnar Aarhus. „Osa kvaliteedijuhtimise protsessist oli muuhulgas Nordic Houses’i ISO9001 sertifikaadi saamine 2013. aastal.“

„Vabaajamajade turg on Norras jätkuvalt tugev ja stabiilne. Buen Gruppen on püstitanud endale eesmärgi saavutada Norras kahe järgneva aastaga 10%-suurune turuosa. See on märkimisväärne väljakutse, kuid me teeme selles suunas olulisi samme.  Viime sisse vajalikud ümberkorraldused, et kogu protsess alates piirkondade arendusest kuni „võtmed kätte“ lahendusteni oleks tulemuslik.“

Konverentsil osalenud Norra suursaadik Lise Kleven Grevstad avaldas heameelt Buen Gruppenisse kuuluvate Eesti ja Norra firmade hea koostöö üle. „Eestlastel ja norralastel on väga sarnane mõttelaad ja see loob hea aluse edukaks partnerluseks,” ütles suursaadik.

Möödunud aastal pälvis Norra Kuningriik „Puitmaja sõbra“ aunimetuse, mida annab välja Eesti Puitmajaliit silmapaistva tegevuse eest Eesti puitmajade tootmise, arendamise ja ekspordi edendamisega seotud isikutele või organisatsioonidele. Norra Kuningriik on Eesti puitmajatootjate olulisimaks sihtturuks, kuhu näiteks eelmise aasta 11 kuuga eksporditi ligi 80 miljoni euro väärtuses toodangut - see on kümme protsenti enam kui 2012. aasta samal perioodil. 

Nordic Houses ettevõtete grupi põhitegevuseks on puitkarkassmajade projekteerimine, tootmine ja püstitamine ning eesmärgiks on läbi kogu väärtusahela edendada elurõõmu pakkuvat põhjamaist elamise viisi. Ettevõtte klientideks on peamiselt edasimüüjad Skandinaavias ja Kesk-Euroopas. Nordic Houses on ühtlasi Norra-Eesti kaubanduskoja asutajaliige ja kuulub Eesti Puitmajaliitu ning -klastrisse.

Buen Gruppen AS on Eesti-Norra ühisettevõte, mille omanikud on Norra firma Moen Design AS ja Nordic Houses OÜ. Ettevõte turundab oma edasimüüjate võrgustiku (BuenPartner) kaudu vabaajamaju Norra mägedesse ja rannikualale. Viimase 12 aasta jooksul on grupp tarninud üle 1600 maja ning käesoleval aastal on üheks eesmärgiks püstitada Norras 140 vabaajamaja.

 

Lisainfo:

Argo Saul, Nordic Houses OÜ, juhatuse esimees

E-post: argo@houses.ee

Mob: 507 6680

www.nordichouses.eu 

Otsid kodu?