Norra-Eesti puitarhitektuuri seminar 4. mail Tallinnas
30. aprill 2010

4. mail Mustpeade Majas toimuva puitarhitektuuri seminari teemadeks on Eesti ja Norra rikas puitehitiste traditsioon ja puitarhitektuuri tulevikusuunad, samuti mõlema maa arhitektide ja ehitusfirmade koostöökogemus.


Foto: Tanel Karjus/Nordic Houses

SEMINARI PROGRAMM:

Elisabeth Tostrup  ”Arhitekt Wenche Selmeri looming Norra 20.saj. arhitektuuri kontekstis”

Elisabeth Tostrup on tsiviilarhitekt ning arhitektuuri- ja arhitektuuriajaloo professor Oslo Arhitektuuri- ja disainikõrgkooli Vormi-, teooria- ja ajalooinstituudi juures. Ta on norra 20.sajandi arhitektuuri ekspert ning Wenche Selmeri loomingut käsitleva raamatu ja näituse autor.

Ivar Gunnar Lia   ”Norra puhkemajade traditsioonist ja tulevikusuundadest”

Ivar Gunnar Lia on tegutsenud aastaid ajakirjanikuna ning töötab puhkemaju müüvas firmas Buen-Hytte. Firma asutajaks ja peaarhitektiks on Asbjørn Buen, keda on nimetatud ka hytte-kuningaks, ning Buen-Hytte nimest on saanud teatud sorti mägimajade tüübinimetus.

Jaan Tiidemann   “Kolm, Luik, Torn, Kiik”

Arhitekti ja Kunstiakadeemia õppejõu Jaan Tiidemanni ettekanne käsitleb Kunstiakadeemia arhitektuuritudengite suvepraktikat.

Mihkel Tüür   “Puitlamell hoone tektooniline vabadus”

Arhitekt Mihkel Tüür asutas 2002.a. koos Villem Tomiste ja Ott Kadarikuga Arhitektuuribüroo KOSMOS, mille tööde hulgas on erilaadseid arhitektuurseid hooneid ja ka linnaplaneeringulisi töid. Tema tuntumad tööd, valminud koostöös Villem Tomiste ja Ott Kadarikuga, on neli kortermaja Rotermanni kvartalis ning Aia – Vana-Viru linnamaja Tallinnas.

Argo Saul   “Nordic Houses OÜ kogemusest Norra puitmajade turul”

Argo Saul on puitmaju tootva Eesti-Norra ühisfirma Nordic Houses partner ning juhatuse esimees. Samuti on ta Eesti Puitmajaliidu juhatuse aseesimees ja Norra-Eesti Kaubanduskoja asutajaliige.

 

Moderaator: Karl Martin Sinijärv

Registreerimine ja info: info@arhliit.ee, tel. 611 7430, www.arhliit.ee

Korraldajad: Eesti Arhitektide Liit, Nordic Houses OÜ, EAS, Innovation Norway, Norra Saatkond 

Seminar toimub inglise ja eesti keeles sünkroontõlkega.

Otsid kodu?