Nordic Houses sai ETA sertifikaadi
07. juuli 2011

Eesti Puitmajaliitu ja Eesti puitmajaklastrisse kuuluv Eesti-Norra puitmajatootja Nordic Houses OÜ sai rahvusvaheliselt tunnustatud ETA (European Technical Approval) sertifikaadi puitkarkassmajadele.

Dokumendi väljastas Euroopa Tehniliste Sertifikaatide Asutus läbi Norra Ehitusuuringute Instituudi SINTEF.  Dokument vastab standardi ETAG 007 nõuetele.

Nordic Houses alustas ETA taotlemist märtsis 2010. Enne lepingute sõlmimist külastas ettevõte Kodumaja AS-i ning Harmet OÜ-d, kellel oli varasem kogemus ETA taotlemisel olemas.  Ettevõtete külastusele järgnes aasta tööd joonistega, inseneriarvutustega, kasutatavate materjalide info kogumisega, tootmiskontrolli koostamisega ning vajaliku dokumentatsiooni vormistamisega.

Euroopa Tehniline Tunnustus kinnitab asjaolu, et Nordic Houses toodab kvaliteetseid puitkarkassmaju, mis vastavad Euroopa kõrgematele standarditele. Lisaks usub ettevõte, et väljastatud tunnustus on abiks uutele turgudele sisenemisel.

Eestis on varasemalt ETA sertifikaadi osalisteks saanud kolm puitkarkassmajade tootjat: Kodumaja AS, Harmet OÜ ja Trek Grupp OÜ.

Lisainfo:

Karel Pool
Nordic Houses OÜ
Tel: (+372) 51 924 740
E-post: karel@houses.ee
www.nordichouses.eu

Otsid kodu?