Maailma juhtivalt ehitusmessilt BAU 2019 ei puudunud ka Eesti puitmajatootjad 
21. jaanuar 2019

Rahvusvaheline ehitusmess BAU 2019 toimus 14-19.jaanuaril Münchenis ning messist võttis osa ka Eesti puitmajatootjate delegatsioon koos partnerettevõtetega. Kahepäevase reisi raames külastati nii messi ennast kui Saksamaa puitmajade tootmisega tegelevat pereettevõtet Luxhaus.

Eelmisel nädalal lõppenud BAU ehitusmess andis järjekordselt põhjaliku ülevaate Euroopa ehitussektori viimastest arengutest – kasutatavatest lahendustest, materjalidest, tehnoloogiatest. BAU mess on üks maailma juhtivamaid ehitusmesse, mis esitleb arhitektuuri, materjale ja süsteeme tööstus- ja äripindadele, eramuehituseks ning sisetöödele. Messi külastas eelmisel korral (2017.a) kokku üle 250 000 külastaja ning osales 2120 eksponenti 45st riigist.

Messi külastanud Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees ja Saare Erek AS tegevjuht Kaarel Väer kinnitab, et Saksamaa on üks puitmajatootjate põhiturge olnud juba aastaid ja seetõttu on ka BAU külastamine liidu ja klastri tegevuskavas. „Praeguse seisuga eksporditakse Saksamaale Eesti puitmaju aastas rohkem kui 50 miljoni euro väärtuses, mis teeb kogu puitmajade ekspordist ca 17%. Tõsi, seda müüki veavad peamiselt küll aiamajatootjad koos teiste masinpalkmajade tootjatega, aga kohta ja potentsiaali on saksa turul teistelegi.“

Eesti puitmajatootjad Steico stendil. Foto: Eesti Puitmajaliit

BAU messil EASi ühisstendiga väljas olnud Q-hausi tegevjuht Reino Soots peab messil osalemist oluliseks nii kontaktide ja koostöö arendamise seisukohtalt kui uute lahenduste ja materjalidega tutvumiseks. „Tahame Q-hausis saksa turu osakaalu lähiaastatel jõudsalt kasvatada, kuna elamuehitusturu potentsiaal on siin Eesti tootjate jaoks väga kõrge. Selle toetamiseks oleme ettevõttesse tööle võtnud ka eraldi saksa turu müügispetsialisti, et soodustada uute projektide elluviimist.“

Reisi teisel päeval külastasid ettevõtted Saksamaa üht eesrindlikumat puidust elementmajade tootjat Luxhaus. Ettevõte loodi 1924.a saeveskina, kuid on tänaseks kasvanud üheks juhtivaks puitmajade tootjaks koduturul. Tegemist on pereettevõttega, kus esimene puitmaja toodeti 1960ndatel ning mis oma põhitoodangu müüb kohalikule saksa turule. Sellegipoolest on maju saadetud ka Hispaaniasse, Luxemburgi jm. Eesti ettevõtted said tutvuda puitmajatehase ja sealse tehnoloogiaga ning vahetada infot Luxhaus meeskonnaga. Kohapeal tutvustas Eesti puitmajasektorit, liidu ja klastri tegevusi ning ettevõtete ekspordivõimekust Puitmajaliidu juhatuse esimees Kaarel Väer.

Eesti puitmajatootjate ja partnerettevõtete delegatsioon Saksamaal. Foto: Eesti Puitmajaliit
Eesti puitmajatootjate delegatsioonis osalesid EstHus OÜ, EstNor OÜ, FinEst Wood OÜ, GRS Marine OÜ, Matek AS, Mountain Loghome OÜ, Nord Homes OÜ, Q-haus Baltic OÜ, Saare Erek AS, SIGA Cover AG, Timbeco Woodhouse OÜ ja Tervemaja OÜ. EASi ühisstendil oli nendest osalejatena väljas Q-haus Baltic OÜ ning eraldi stendiga Palmatin OÜ. Erinevate partnerite stendidel lõid kaasa veel ka EstHus OÜ, Tervemaja OÜ ja Harmet OÜ.

Reisi aitas korraldada EASi ekspordinõunik Saksamaal, Tiina Kivikas.Otsid kodu?