Liginullenergiamajad toovad hea une ja madalad küttearved
07. veebruar 2017

Meie liikme, Matek ASi valmistatud TTÜ liginullenergia testhoone võimaldab ehitusteadlastel ja majatootjatel uurida hoone energiakasutust ning seeläbi valmistuda aastal 2021 rakenduvateks ehitusseaduse muudatusteks.

Alates 2021. aastast tohib ehitada Eestis vaid liginullenergiamaju, mille vähene energiavajadus kaetakse peamiselt taastuvenergia allikatest. Tallinna tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski hinnangul tõotavad uut tüüpi majad muuta ühiskonda laiemalt.

Kurnitski tõi esile majade paremat sisekliimat, mis võiks tõsta tööviljakust, parandada õpitulemusi ja tõsta unekvaliteeti. "Lisaks on nende energiakasutus madal, nii et nende hoonete ülalpidamine on väga taskukohane," sõnas direktor. Liginullenergiahoonetel mängivat ühte keskset rolli ka Euroopa kliimapoliitikas.

Tallinna tehnikaülikoolis on energiasäästu pakkuvates majades kasutatavate lahenduste arendamisega on tegeletud viimased viis aastat. "Need on ehitusfüüsika teemad, kuidas teha sooja pidavaid välispiirdeid, tagada hoonete niiskustehniline turvalisus, missugused peavad olema tehnosüsteemid jne," loetles Kurnitski.

"Kui üks hea nullenergiahoone valmis saab, peaks see olema selline, et kasutaja ei saa sellises hoones olemisest arugi," kinnitas direktor

Allikas: ERR Novaator TTÜ Teadussekundid 
http://novaator.err.ee/v/teadussekundid/994b4c12-05a9-4103-9366-605b1ca8899d/ttu-teadussekundid-liginullenergiamajad-toovad-hea-une-ja-madalad-kuttearved 

Otsid kodu?