Lasita Maja disainikonkursil korjasid enamiku auhindu Saksamaa arhitektid
08. märts 2017

Lasita Maja korraldas rahvusvahelise aiamajade disainikonkursi.


Lasita Maja rahvusvahelisele aiamajade disainikonkursile esitati poolsada tööd 24 riigist ning võitjaks kuulutati Poola arhitekti Aleksandra Wódka-Kaszubska kavand „Alucoli”. Teise ning kolmanda koha võitsid Saksamaa esindajad, vastavalt Riccardo Mariano ning Philipp Jacob ja Eerika Alev. Auhinnalise eripreemia said Ognyan Parvanov Krastev Bulgaariast ning Sven Aretz, Roman Krükel, Sophie Schulten Saksamaalt. Žürii märkis ära veel kaks projekti, mille autorid olid Miguel Huelga de la Fuente ja Iria de la Peña Mendez Hispaaniast ning Matthew Springett, Alex Taylor, Harrison Dunn, Kate Slattery, Jacob Valvis Ühendkuningriikidest.


Võidutöö "Aluckoli", arhitekti Aleksandra Wódka-Kaszubska
Teine preemia "Fivefold Room", arhitekt Riccardo Mariano

Kolmas preemia "Nest", arhitektid Philipp Jacob ja Eerika Alev

Eripreemia "Bognym", arhitekt Ognyan Parvanov Krastev

Eripreemia "W7072", arhitektid Sven Aretz, Roman Krükel and Sophie Schulte

Äramärgitud töö "Pieceful", arhitektid Miguel Huelga de la Fuente ja Iria de la Peña Mendez

Äramärgitud töö "Pikkabiin", arhitektid Matthew Springett, Alex Taylor, Harrison Dunn, Kate Slattery ja Jacob Valvis

Võistluse kaaskorraldaja, arhitekt Tiit Silla sõnul korraldatakse Eestis arhitektuurivõistlusi tihti, kuid enamasti mõne suure kontserdimaja või linnaväljaku tegemiseks. „Lasita Maja võistlus keskendus väiksele moodulile ehk aiamajale ning oli selles mõttes eriline. Tulemus jääb inimeste aedadesse paljudeks aastateks ning seetõttu mõjutab see paljude inimeste elukeskkonda.”

Žürii lähtus oma otsuse tegemisel sellest, et konkursi võidutööd oleksid lihtsasti toodetavad, et need lisaksid olemasolevale turule lisandväärtust ning et neil oleks piisavalt potentsiaali tõusta uueks müügihitiks. Žüriisse kuulusid Lasita Maja esindajad Stefan Straif (Austriast) ja Franck Mauxion (Prantsusmaalt) ning Eesti arhitektid Sille Pihlak, Karli Luik ja Raul Kalvo.

Žüriiliige ja arhitekt Sille Pihlak ütles, et sellise konkursi korraldamine näitab, et Lasita Maja oskab väärtustada head disaini. „Eestil võikski tekkida oma käekiri läbi selliste väikevormiliste struktuuride, selle asemel, et kopeerida alpi maastiku palkmaju. See võistlus oli esimesi samme selles suunas, et me ei vii puitu toorainena välja, vaid materjal väärtustatakse läbi disaini enne, kui see Eestist välja läheb.”

Kõigi plaanide kohaselt peaks võidutöö prototüüp valmima lähema poole aasta jooksul ning osta saab seda ilmselt juba aasta pärast.

AS Lasita Maja on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis asutati Tartus 1998. aastal ning millest on tänaseks arenenud Euroopa üks suurimaid aiamajade tootjaid. Lasita Maja annab tööd rohkem kui 200-le inimesele, tootes aastas kokku umbes 40 000 erinevat ehitist.

Kõigi konkursitöödega saab tutvuda veebis: http://katus.eu/lasita-competition/submissions

Lisainfo:

Tiit Sild, arhitekt ja konkursi kaaskorraldaja

tel: +37255601425

e-post: tiit.sild@katus.eu

Otsid kodu?