Kutsevõistlus käsitöö palkmajaehitajatele 11.06.2011 Räpinas
06. juuni 2011

Eesti Puitmajaliit korraldab 11. juunil 2011 Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames esmakordselt käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine ja väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine. 

Võistlusel peab iga võistleja ettevalmistatud alusele paika panema ühe 1,5 m pikkuse palgi - sh tegema ühe nurgatapi ja 1,2 m vara ning lõikama sirgeks palgi otsad alumiste palkide järgi. Võistlejal on võimalus valida kolme erineva nurgatapitüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk. Nurga valmistamisel teeb võistleja alumise palgi pealmise ning ülemise palgi alumise tapi (sh Norra nurga puhul). Kõik võistluspalgid on ca 30 cm jämedusega (+/- 1,5 cm) ja kahelt poolt lõigatud (20 cm). Võistlejad paigaldavad palgid üksteise järgi alustades kolmanda palgirea kõrguselt – võistluspalgid ja võistlemise järjekord loositakse võistluse alguses.

Tööriistadest on lubatud kasutada järgmisi: mootorsaag (elektrisaag), kirves, haamer, peitel, sirkel, vararaud, mõõdulint, tollipulk, lood, puidupliiats, tööpukk. Lubatud ei ole elektrit kasutavad tööriistad (va elektrisaag).

Kõik võistluses osalejad on kohustatud kasutama kaitseprille, kõrvaklappe (või -troppe), kindaid, turvasaapaid, kaitseriietust (tööriided).

Kohtunikud hindavad palgi paikapanemise kiirust ja täpsust – iga ebatäpsuse ühe millimeetri eest arvestatakse võistlejale neli trahvisekundit. Võistluse võidab eeltoodud ülesande lühima ajaga teostanud võistleja – seejuures võisteldakse ühes kategoorias, mistõttu tuleks võistlejal valida valmistamiseks nurgatüüp, mille valmistamises on ta vilunuim ning mille valmistamine võtab tal eeldatavalt kõige vähem aega.

Võistluse auhindadeks on rahalised auhinnad ja meened esimesele kolmele võistlejale. Lisaks on Värska Sanatoorium & Veekeskus välja pannud esikoha võitjale paketi "Päev Värska kuurordis" (majutus 2-kohalises toas, hommiku- ja õhtusöök,  värskendav hommikuujumine, veepargi, saunade ja jõusaali piiramatu kasutus) ning teise ja kolmanda koha võitjale ühe inimese veekeskuse ja saunade kasutamise päevase kinkekaardi.

Võistluse detailse juhendi ja esitatud nõuetega on võimalik tutvuda SIIN!

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus

Koht:  Räpina Hea Kodu Päevad, Räpina linn, Sillapää lossi lähistel.

Aeg:  11.06.2011 kell 12.00

 

Võistlusele registreerumiseks palume saata e-postiga teade aadressil: elari@puitmajaliit.ee, tuues seejuures ära kutsevõistlusel osaleja nime, organisatsiooni ning võistlusel valmistamiseks valitud nurgatüübi (eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk).

Registreerumise tähtaeg on 06.06.2011

Lisainfo:

Elari Kivisoo
Eesti Puitmajaliit
Mob. 5343 4014
e-post: elari@puitmajaliit.ee
skype: elarikivisoo

Otsid kodu?