Kutsevõistlus käsitöö palkmajaehitajatele toimub 07. juunil 2014 Räpinas
01. aprill 2014

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster korraldavad Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames juba neljandat korda käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse.

Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine, väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine.

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel valmivad palkmaja nurgatüübid. Võistlejatel on võimalus valida kolme erineva nurgatüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk. Võistlusel peab iga võistleja ettevalmistatud alusele paika panema ühe 1,5 m pikkuse palgi - sh tegema ühe nurgatapi ja 1,2 m vara ning lõikama sirgeks palgi otsad alumiste palkide järgi.

Kohtunikud hindavad palgi paikapanemise kiirust ja täpsust. Võistluse võidab eeltoodud ülesande lühima ajaga teostanud võistleja – seejuures võisteldakse ühes kategoorias, mistõttu tuleks võistlejal valida valmistamiseks nurgatüüp, mille valmistamises on ta vilunuim ning mille valmistamine võtab tal eeldatavalt kõige vähem aega.

Ohutusvarustus: kõik võistluses osalejad on kohustatud kasutama kaitseprille, kõrvaklappe (või -troppe), kindaid, turvasaapaid, kaitseriietust (sh pikki tööpükse).

Auhinnad: rahalised auhinnad (I koht 200€, II koht 125€, III koht 75€) ja meened esimesele kolmele võistlejale. Lisaks on Värska Sanatooriumi & Veekeskuse poolt välja pandud esikoha võitjale koos kaaslasega pakett "Päev Värska kuurordis" (majutus 2-kohalises toas, hommiku- ja õhtusöök,  värskendav hommikuujumine, veepargi, saunade ja jõusaali piiramatu kasutus) ning teise ja kolmanda koha võitjale ühe inimese veekeskuse ja saunade kasutamise päevane kinkekaart.

Võistluse detailse juhendi ja esitatud tingimustega on võimalik tutvuda SIIN!

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus

Koht:  Räpina Hea Kodu Päevad, Räpina linn, Mõisa talli esine.

Aeg:  07.06.2014 kell 9.30 (Võistlejatele registreerimine 8.30)

Osalustasu: 15 EUR + KM

Võistlusele registreerumiseks palume saata e-postiga teade aadressil: lauri@puitmajaliit.ee, tuues seejuures ära kutsevõistlusel osaleja nime, organisatsiooni ning võistlusel valmistamiseks valitud nurgatüübi (eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk). Registreerumise tähtaeg on 01.06.2014

Võistlusele ootame nii osalejaid kui pealtvaatajaid!

Lisainfo:

Lauri Kivil
Eesti Puitmajaklaster
Mob. 58 609 970
e-post: lauri@puitmajaliit.ee
  

Võistluse suurtoetajad:

          


   


   

                            

 Võistlust korraldab Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti puitmajaklastri ning mitmete käsitööpalkmajade tootjatega. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames.

Lisainfo:

Lauri Kivil

Eesti puitmajaklaster

info@puitmajaliit.ee

58609970


 
 


Otsid kodu?