Keskkonnaminister: puidust peab olema lihtsam ehitada
31. märts 2014

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ütles 26. märtsil Riigikogus keskkonnasäästliku ehituse seminari avades, et kohaliku ja kestliku puidu kasutamine ehituses tuleb muuta lihtsamaks.

“Värske koalitsioonilepe ütleb, et me vaatame järgmise 11 kuu jooksul üle ja kaotame piirangud, mis täna takistavad kohalike materjalide, eelkõige puidu suuremat kasutamist ehituses. Meil on kindel soov ja tahtmine teha selle säästliku, keskkonna- ja inimsõbraliku materjali kasutamine ehitamisel nii lihtsaks kui võimalik,” ütles Pentus-Rosimannus.

Minister kutsus puidu- ja ehitussektorit üles teada andma nendest ebamõistlikest ja asjatutest piirangutest, mis praegu puidu kasutamist takistavad. Eelkõige pidas ta puidu kasutamise edendamisel oluliseks seda, et tegu on taastuva ressursiga, mida ehitusmaterjalide hulgas palju pole.

“Riigis, mis ei ole just ressursside poolest ülemäära rikas, tasuks seda eriliselt hinnata. Me oleme oma metsakasutamise põhimõtted hoolikalt läbi kaalunud ja kokku leppinud need sellisena, et võimalik oleks korraga nii puidu kasutamine, sektori arendamine kui metsade hoidmine. See tasakaal on päris hästi paigas ja ma ei näe põhjust selles osas lähiajal olulisi muudatusi teha,” ütles minister.

Pentus-Rosimannus rõhutas, et arvamus, nagu ei saaks puidust kõrgeid maju ehitada, on müüt. “Puidust korrusmajad ei ole enam ammu midagi ennekuulmatut. Meist põhjapool asuvates riikides on puidust ehitatud vähemalt üks ülikoolihoone, ka muusikaarmastajatele ühe maailma parima akustika poolest tuntud Sibeliuse Kontserthall on puithoone ning puidust on ka kuulus Savonlinna kontserdisaal.”

Keskkonnasäästliku ehitamise teemaline seminar “Puiduga jõuame kiiremini kaugemale” toimus Riigikogu keskkonnakomisjoni ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu eestvõttel.

Pressiteate terviktekst: Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit

Otsid kodu?