Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus toimub taas! 
13. aprill 2018

Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliidu ja palkmajatootjatega korraldavad 26. mail Räpinas Hea Kodu Päevade raames kaheksandat käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlust. Oma ala professionaalide ja palkmajaehituse eriala omandajate käe all valmivad palkmaja erinevat nurgatapid. Registreerumine on alanud!

Eesti Puitmajaliidu ja Eesti puitmajaklastri korraldataval võistlusel on kaks peamist eesmärki: tutvustada ja väärtustada palkmajaehitaja ametit ja propageerida palkmajaehitust ning selle traditsiooni.  

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võistlusülesanne on valmistada üks enda jaoks enim sobiv palkmaja nurgatüüp. Võistlejatel on võimalus valida nelja erineva nurgatüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk ja sadultapp. Kui võistleja soovib valmistada muud nurgatüüpi peale eelpool kirjeldatud tappide, peab võistleja esitama korraldajatele vähemalt 2 nädalat enne võistluse toimumist nurga spetsifikatsioonid sealjuures arvestades, et võimalik on valmistada ainult tuulelukuga tappi.

Kohtunikud hindavad palgi paikapanemise kiirust ja täpsust. Võistluse võidab eeltoodud ülesande lühima ajaga teostanud võistleja – seejuures võisteldakse ühes kategoorias, mistõttu tuleks võistlejal valida valmistamiseks nurgatüüp, mille valmistamises on ta vilunuim ning mille valmistamine võtab tal eeldatavalt kõige vähem aega.

Kui seni pole võistlejaid nurgatüübi ega oskustaseme alusel eraldi kategooriateks jaotatud, siis sel aastal on palkmajaehituse eriala omandajate jt õppurite jaoks eraldi hindamisarvestus (nn non-professional klass).

Võistlusele registreerumiseks palume saata e-postiga teade aadressil: lauri@puitmajaliit.ee, kirja sisus märkida ära kutsevõistlusel osaleja nimi, organisatsioon ning võistlusel valmistamiseks valitud nurgatüüp.

Registreerumise tähtaeg on 14.05.2018 

Koht:  Räpina Hea Kodu Päevad, Räpina linn, Mõisa talli esine.

Aeg:  26.05.2018 kell 10.00 (võistlejatele registreerimine 9.00) 

Kutsevõistluse juhend 2018 

Võistlust tuvustavat 2014.aasta videot vaata siit: https://www.youtube.com/watch?v=IViJRM3OGpM  

Lisainfo:

Lauri Kivil
Eesti Puitmajaklaster
Mob. 58 609 970
e-post: lauri@puitmajaliit.ee 

Kutsevõistlust toetavad:


Ürituse korraldab Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliiduga, eesmärgiga tutvustada ja väärtustada palkmaja ehitaja ametit ja propageerida palkmajaehitust. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames.

www.estonia.ee 

 


Otsid kodu?