Kaheksakordne olümpiavõitja ja läbi aegade edukaim murdmaasuusataja Bjørn Dæhlie jagas Eesti puitmajatootjale näpunäiteid tippu pürgimiseks
07. oktoober 2013

Murdmaasuusatamise elav legend, 46 maailmakarika etappi võitnud ja 81 korral maailmameistrivõistluste poodiumile roninud kaheksakordne olümpiavõitja Bjørn Dæhlie on nüüdseks kodumaal üles ehitanud mastaapse kinnisvaraimpeeriumi ja saavutanud edu ka rõivatööstuses. Möödunud neljapäeval jagas suusatšempion oma kogemusi Eesti puitmajatootja Nordic Houses OÜ esindajatele ning Norra tütarettevõtte Buen Gruppen AS partneritele.

Lisaks inspireerivale eduloole sihikindlast tegevusest tippsportlaseks saamisel oli Dæhlie'l jagada rikkalikult kogemusi Norra võimalusterohkelt kinnisvaraturult, kuhu pühendunud spordimehel on samuti õnnestunud märkimisväärne jälg jätta. "Kui spordis on oluline tippvormi ajastamine olulisele võistlusele, et seal endast kõik anda, siis äris käib karm võitlus lausa iga päev," õpetas suusakuningas ja tõsiseltvõetav ettevõtja. Kuivõrd globaalselt segastes majandusoludes järjekindlalt vastuvoolu ujuvas Norras tekib inimestel järjest rohkem raha ja vaba aega, leidub lisaks esinduslike ärihoonete ehitamisele ka Bjørn Dæhlie ettevõtmistes oluline koht suusakeskustes ja muudes looduskaunites kohtades vabaajamajade rajamisele, seda tihti tervete piirkondade kaupa. See veidi omapärane tööstusharu on hästi tuttav ka paljudele Eesti puitmajatootjatele.

Eestiga seonduvalt jutustas Dæhlie, et on siin käinud suusatamas ja jahil ning lisaks teab ka seda, et eestlased on tegijad puitmajasektoris. Küsimusele millal võiks Buen Gruppen Dæhlie'le esimese maja võtmed üle anda, arvas Norra ärimees oma kaalukategooriale vastavalt: "Kui kvaliteedis ja hinnas kokkuleppele saame, võiks kohe rääkida esimesest sajast majast."

"Märkimisväärsete võitudeni jõuab ikka eelkõige tänu toimivale meeskonnatööle, oluline on koondada enda lähedale kompetentsed ja teotahtelised inimesed ning valida väga tähelepanelikult, millega tegeleda ja kuhu oma väärtuslikku aega panustada. Seatud eesmärgile võivad viia erinevad teed, kuid valitud teele tuleb pühenduda täielikult ja teha oma tegemisi suure rõõmuga" võttis Nordic Houses'e juhatuse esimees Argo Saul kokku enda jaoks olulisemad sõnumid esimesest meeldejäävast kohtumisest ennast juba korduvalt tõestanud Bjørn Dæhlie'ga.

Nordic Houses ettevõtete grupi põhitegevuseks on puitkarkassmajade projekteerimine, tootmine ja püstitamine ning eesmärgiks on läbi kogu väärtusahela edendada elurõõmu pakkuvat põhjamaist elamise viisi. Ettevõtte klientideks on peamiselt edasimüüjad Skandinaavias ja Kesk-Euroopas. Nordic Houses on ühtlasi Norra-Eesti kaubanduskoja asutajaliige ja kuulub Eesti Puitmajaliitu.Bjørn Dæhlie'st vasakul Nordic Houses OÜ juhatuse esimees Argo Saul, paremal Nordic Houses KT OÜ ekspordijuhid Liis Tehver ja Siiri Saar ning juhatuse liikmed Margus Jakobson ja Märt Mathisen

Lisainfo:

Argo Saul, Nordic Houses OÜ juhatuse esimees

E-post: argo@houses.ee

Mob: 507 6680

Otsid kodu?