Jaanuarist lõppeb domeeni ümberregistreerimise võimalus
06. detsember 2010

Vastavalt käesoleva aasta suvel kehtima hakanud .EE-lõpuliste internetiaadresside korrale, tuleb kõik enne 5. juulit registreeritud .ee domeenid ümberregistreerida. 5. jaanuarist 2011 alustatakse ümberregistreerimata domeenide kustutamismenetlust.

Eesti domeenide registripidaja Zone Media teatel on praeguseks Eestis 80 000 uuendamist vajavast .ee-lõpulisest domeenist ümber registreeritud vaid 20 protsenti.

"See, et 80% ümber registreerimist vajavatest domeenidest on reformi lõpu eel ümber registreerimata, näitab et suurpuhastuse järel oli tungiv vajadus, sest domeeniregister on täis aadresse, millest keegi ei hooli," kommenteeris reformi kulgu Zone.ee tegevjuht Martti Varik.

"Võimalik, et mõned inimesed on ümber registreerimist edasi lükanud, kuna ei tea täpselt, mida see endast kujutab. Tegelikult on tegu on üsna sirgjoonelise protsessiga, mille käigus tuleb üle vaadata domeeni omaniku andmed, täpsustada kontaktandmeid ja allkirjastada ümberregistreerimise taotlus. Ainus etapp, mis võib mõnele registreerijale veidi keerukamaks osutuda, on taotluse allkirjastaja esindusõiguse tuvastamine, kuid oleme ka selle suures osas automatiseerinud," julgustas Varik domeeniomanikke tegudele.

Tippdomeeni reformi järgselt on Zone.ee registreerinud üle 11 000 Eesti maatähisega internetiaadressi.

Eesti Interneti Sihtasutus andis  ümberregistreerimist vajavate domeenide senistele omanikele registreeringu uuendamiseks pool aastat.

Domeeni saab ümberregistreerida SIIN.

Lisainfo:

Martti Varik
Zone Media OÜ tegevjuht
Telefon: +372 6886880
Mobiil: +372 510 9894
E-Post: martti.varik@zone.ee

Rauno Kais
Zone Media OÜ turundusspetsialist
Telefon: +372 6886879
Mobiil: +372 507 3071
E-Post: rauno.kais@zone.ee

Otsid kodu?