Harmet avas uue tehase Pärnus
31. jaanuar 2014

Eesti Puitmajaliidu liige, element- ja moodulmajade tootja Harmet OÜ avas 30. jaanuaril Pärnus uue tehase.

Harmeti uue tootmisüksuse planeeritav toodangu maht on 15-20 miljonit eurot aastas. Prognoosi kohaselt tagab 10 000 ruutmeetril paiknev tehas koos Tutermaal ja Sauel asuvate tehastega ettevõtte võimsuseks 35-40 miljoni euro eest toodangut aastas.

Pärnumaa ühe suurima tööandja Harmet OÜ juhatuse esimehe Toomas Kalevi sõnul on seni enamus ettevõtte toodangust moodustanud ajutiste hoonete püstitamiseks mõeldud ruumelemendid. Tootmise suuremale pinnale kolimine võimaldab oluliselt suurendada moodulitest püstitatavate statsionaarsete korrusmajade  püstitamise võimekust. “Harmeti üheks konkurentsieeliseks paljude teiste Eesti tootjate ees on tootmisvõimsus,” sõnas Kalev.

OÜ Harmeti põhituruks on Põhjamaad, kuhu eksporditakse 90% firma toodangust. 2013. aastal müüdi 61% Rootsi, 21% Soome, 10% Eesti, 6% Norra ning 2% Taani turule. Tänu moodullasteaedade ja -koolide kasutuselevõtmisele on Harmet viimasel aastal müünud oma toodangut ka koduturule. “Eelmisel aastal tootsime moodulid kaheksa Eesti lasteaia tarbeks,” lisas Kalev.

OÜ Harmet on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis asutati 1997. aastal. Ettevõte toodab erinevaid moodulehitisi, ehitussoojakuid ning metallkonstruktsioone. Viimase kuue aasta jooksul on Harmet OÜ aastakäive kasvanud seitse korda 22 miljoni euroni aastal 2013. Ettevõte annab tööd ligi 300 inimesele.

Otsid kodu?