Floriade näituse jaoks valminud Eesti paviljon „Koda" pandi oksjonile
17. juuli 2012

Hollandis Venlos aset leidva Floriade 2012 Eesti ekspositsiooni jaoks loodud paviljon „Koda"  on oksjonikeskkonnas müügil kuni 6. augustini 2012. 5. aprillist kuni 7. oktoobrini  toimuval aianduskultuuri ja  vabaajaveetmisele keskenduval maailmanäitusel Floriade 2012 osalevad Eesti puitmajatootjad koostöös EASi ja Eesti Puitmajaliiduga.
Floriade näitusel Eesti puitmajasektorit esindav arhitektuurilahendus „Koda", mille autoriteks on Joel Kopli ja Koit Ojaliiv arhitektuuribüroost Kuu OÜ, valiti välja eelmise aasta oktoobris 21 võistlustöö seast. „Antud arhitektuurilahenduse aluseks on arhetüüpne koda, mida on nii vormiliselt kui ka funktsionaalselt loojate poolt kaasajastatud. Toode kajastab hästi Eesti puidutööstuse ja puidusektori pikaajalisi traditsioone, mis on loodud läbi kaasaegse tehnoloogia ning innovatsiooni,“ iseloomustas „Koda" Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige Elari Kivisoo. „Kuna  „Koda" on ainulaadne valmistoode, mis sobib koheselt aia- või suvemajana kasutamiseks, siis otsustasime koostöös EASiga Eesti paviljonile oksjoni käigus uue omaniku otsida,“ selgitas Kivisoo.

Eesti paviljon on müügis oksjonikeskkonnas marktplaats.nl, kus kõigil soovijatel on kuni 6. augustini 2012 võimalk teha oma pakkumine. „Koja“ alghinnaks on 25 000 eurot, kohese ostusoovi korral saab Eesti eksponendi soetada 39 900 euro eest.

„Eesti paviljoni välis- ja siseviimistluses on kasutatud erinevaid naturaalseid puitmaterjale, et tutvustada Eesti puidutööstuse toodete erinevaid valmistamistehnoloogiaid ning ettevõtete kvaliteetset puidu töötlemise kogemust,“ kommenteeris EASi ekspordidivisjoni direktor Allar Korjas. “Hetke seisuga peaks  Eesti „Koda“ olema ainus Floriade 2012 ekspositsioon, mida on võimalik täies mahus endale soetada. Loodame, et peatselt seisab killuke Floriadest ja Eestist kellegi tagahoovis,“  lisas ta.

„Koja“ pindala on 65,4 ruutmeetrit ja maksimaalne kõrgus 5,24 meetrit. Eesti ekspositsiooni paviljon koosneb kuuest koja ühikust, milles asuvad praegu näituseruum, koosoleku ruum ning kööginurk ja abiruum. Välisviimistluses on kasutatud enamasti erinevaid männipuidu lahendusi, siseviimistluse peamiseks materjaliks on kasevineer. „Kojaga" on võimalk tutvuda virtuaalse tuuri abil. Ostupakkumisi saab teha aadressil www.woodhouse.ee/floriade.

Floriade 2012 näitusel osalevad ühisstendiga järgmised Eesti puitmajatootjad: Aru Grupp AS, Foreco Homes and Houses AS, Mountain Loghome OÜ, Nordic Houses OÜ, Palmako AS ja Palmatin OÜ. Lisaks osalevad Eesti puidusektorist MKC Uksed OÜ, Rait AS ning Bole OÜ. Floriade on alates 1960. aastast iga 10 aasta tagant Hollandi Kuningriigi poolt korraldatav maailmanäitus, mis keskendub aianduskultuurile ja vabale ajale.

Otsid kodu?