Eestikeelsena ilmub üleilmne bestseller Toyota tootmissüsteemi analüüsist
09. november 2010

Täna ilmub esmakordselt Eestis maailmas bestselleri staatuses olev Toyota tootmissüsteemi loomist kirjeldav raamat „Masin, mis muutis maailma". Raamatu kirjastamist rahastab EASi kaudu Euroopa Sotsiaalfond.

„Antud raamatu näol on tegemist esimese lean manufacturing ehk timmitud või kulusäästlikku tootmist kirjeldava teosega, mida ikka ja jälle õppetöös aluseks võetakse. Meil on hea meel, et EAS sellele ettevõtmisele õla alla pani ja raamatu eestikeelne versioon ilmavalgust näeb," tõdes TTÜ majandusteaduskonna doktorant ja MTÜ Lean Enterprise Estonia üks asutajatest Aleksandr Miina. „Timmitud tootmine on tänapäeval üks tõhusamaid ja paremaid meetodeid tööstusettevõtete tootlikkuse ja efektiivsuse tõstmiseks, mida loodetavasti ka Eesti ettevõtted järjest enam rakendavad," lisas Miina.

TTÜ doktorandi ning MTÜ Lean Enterprise Estonia liikme Kadri Kristjuhani poolt eesti keelde tõlgitud raamat „Masin, mis muutis maailma" (The Machine That Changed The World) on esimene Toyota tootmissüsteemi loomist, väljakujunemist ja sellega seonduvat mõttelaadi ning põhimõtteid käsitlev teos. Maailmas palju tuntust ja kiitust kogunud raamatu autoriteks on James P. Womack, Daniel T. Jones ja Daniel Roos.

Ettevõtete võimekuse divisjoni direktori Pille-Liis Kello sõnul on homme avaldatava raamatu näol tegemist oma valdkonna klassikaga. Asjatundjate väitel pole ilmunud ühtegi timmitud tootmist käsitlevat uurimustööd, kus ei viidataks kordagi Toyota tootmissüsteemi käsitlevale teosele. „EASi eesmärk seoses raamatu väljaandmisega on Eesti tööstusettevõtjate teadlikkuse tõstmine tootmisjuhtimise parimast praktikast maailmas," selgitas Kello.

Seoses eestikeelse raamatu ilmumisega toimuvad teemakohased seminarid täna Tartus, homme Pärnus ja neljapäeval Tallinnas. Seminaril tutvustab Aleksandr Miina tootmise ja tootlikkuse olukorda Eestis, Joseph Booth Suurbritanniast selgitab tootmise juhtimise kaasaegseid käsitlusi lean-tootmisest. Raamatut tutvustab raamatu tõlkija Kadri Kristjuhan. Oma kogemustest, edusammudest ja probleemidest tootmise korraldamisel räägivad tootmisettevõtted Enics Eesti AS ja Hanza Tarkon AS Tartus, Efore AS Pärnus ja Elcoteq AS ja Pharmadule OÜ Tallinnas.

Raamat ilmub EASi tellimusel, MTÜ Lean Enterprise Estonia ning kirjastuse Külim koostöös ja rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Rohkem informatsiooni seminaride programmi ja registreerimise kohta leiab aadressilt www.lean.ee.

Allikas: www.eas.ee

Otsid kodu?