Eesti puitmajatootjat saatis Norra puhkemajade messil edu
10. mai 2011

Eesti Puitmajaliitu kuuluv Eesti-Norra puitmajatootja Nordic Houses OÜ osales 05.08.05.2011 ühel Norra suurimal puhkemajadele suunatud vabaajamessil Norsk Hytteliv. Neli päeva kestnud ekspositsioonil seadis ettevõte eesmärgi sõlmida vähemalt  kümme lepingut üksikklientidega, mis kõigi eelduste kohaselt ka saavutati. Lisaks sai ettevõte mitmeid strateegilisi koostöö kontakte ning jagas messi külastanud Eesti ettevõtjatele nõu Norra turul tegutsemiseks.

Nordic Houses OÜ juhatuse esimehe Argo Sauli hinnangul võib ettevõtte osalemist tänavusel Norsk Hytteliv messil lugeda igati korda läinuks – ettevõtte 130 m2 pilkupüüdva messistendi (pildil) vastu jätkus piisavalt huvilisi ning tagasiside oli igati positiivne.

Nordic Houses OÜ edule messil aitas kaasa varasemalt koostöös edasimüüjatega hästi välja töötatud turundusstrateegia, millest lähtuvalt eksponeeris ettevõte puitmaju konkreetselt Norra turule suunatud Buen Gruppen nimelise kaubamärgi alusel.  Kaubamärgile omasteksväärtuseks võib pidada: traditsiooni, kvaliteeti, meeleolu ning arengut. Turundusstrateegiast lähtuvalt on Eesti-Norra ettevõtte eesmärgiks olla Norra mägimajade turul liidri positsioonil.

Kokku tutvustas peamiselt puitkarkassmaju tootev Nordic Houses OÜ messil 4-5 mägimajaks sobivat tootegruppi. 

 Foto: Romerikes Blad

Tänavusel puhkemajanduse messil Norsk Hytteliv osales ligikaudu 140 eksponenti.

Nordic Houses OÜ on 1999. aastal loodud ettevõte, mille põhitegevusalaks on alates 2003. aastast puitmajade tootmine. Ettevõtte peamiseks tootegrupiks on puitkarkassmajad. Suur osa Norra turust, kuhu mullu tarniti üle 90% kogu toodangust, on kaetud Nordic Houses’e edasimüüjatega. Ettevõtte osanikeks on Eesti ja Norra kodanikud. 2010. aastal tootis ettevõte kokku 119 maja ja aasta müügikäive oli 84,7 miljonit krooni.  Lähiaja üheks suurimaks eesmärgiks peab ettevõte tugevdada positsiooni koduturul Norras ja liikuda uutele sihtturgudele, millest potentsiaalseteks sihtriikideks on tänavu Prantsusmaa, Saksamaa ja Rootsi.

Eesti Puitmajaliit on asutatud 17 puitmaju tootva ettevõtte poolt 20. mail 1999.a. Käesoleval hetkel kuulub liitu 30 ettevõtet.

Lisainfo:

Siiri Saar
Nordic Houses OÜ projektijuht
Tel:
53072440
E-post: siiri@houses.ee
www.nordichouses.eu

Otsid kodu?