Eesti puitmajatootjad osalevad ühel Euroopa suurimal ehitusmessil
22. veebruar 2011

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster osalevad 1.-3. märtsil 2011 Londonis toimuval ehitusmaterjalide ja säästva ehituse messil EcoBuild. Tegemist on ühe Euroopa suurima keskkonnasäästlikke ehituslahendusi tutvustava messiga, kuhu oodatakse üle
40 000 külastaja.

Eestit esindab messil Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) riikliku ühisekspositsiooni näol, mis on konkursi käigus selgunud võidutöö „Ilmapuu“ järgi spetsiaalselt kujundatud. Eesti ekspositsioonile seab EAS ligikaudu 100 m2 suuruse ühisstendi, mis on üles ehitatud silmas pidades kolme peamist sihtgruppi:

·       Palk- ja puitmajade tootjad – masintoodetud palkmajad, käsitöö palkmajad, puitkarkassmajad, elementmajad, moodulmajad, aiamajad. Ehitusmaterjalide tootjad - aknad, uksed, segud, ökoloogilised ehitusmaterjalid ja ebatavalised materjalid, nagu rookatused, põhuplokid jt.

·         Tark Maja (Smart House) - kõik, mis puudutab passiivmaju, nende tootmist, arendusi ja lahendusi

·         Projekteerimisettevõtted ja IT- tugiteenused ehitussektorile

Eesti organisatsioonidest on ühisstendil lisaks Eesti Puitmajaliidule ja puitmajaklastrile esindatud ka Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ja puitehituse klaster, Eesti Eco klaster, Palmatin OÜ, Western Wood Products Ltd (Aru Grupp), Lasita Maja AS, Viking Window AS, Yoga Intelligent building jt. 

Mullu külastas EcoBuild’i üle 40 000 inimese ning messist võttis osa üle 1000 eksponendi. Kokku toimus messi raames ka ligikaudu 100 konverentsi/seminari, milles astus üles 600 oma ala professionaali. Täpsem info messi kohta: www.ecobuild.co.uk

Lisainfo:

Elari Kivisoo
Eesti puitmajaklastri juht
Mob: 53434014
E-post: elari@puitmajaliit.ee

Otsid kodu?