Eesti Puitmajaliidus kaks uut liiget
15. august 2014

Eesti Puitmajaliidu juhatus on otsustanud liitu vastu võtta kaks uut ettevõtet: OÜ Varola ja Glog OÜ

Räpina külje all tegutsev Varola Puitmajad alustas tegevust 1997. aastal, tänasel päeval on ettevõtte palgal 55 töötajat,  puitmajadega tegelevad neist pooled.

Varola põhitoodangu moodustavad freesprussmajad. Suurim eksportturg on Saksa, seejärel Norra, Rootsi ja arvestataval määral ka Holland ja Austria. Tootmisdirektor Toomas Heering sõnul küpses mõte liitu astuda eelmisel suvel Puitmajasõprade Suvekonverentsil. „Seltskond, keda liit koondab, on hea.“ Heering loodab, et Eesti Puitmajaliidu liikmena on ettevõttel parem võimalus olla kursis puitmajaehituse trendidega, koondab ju liit sektori olulised teemad ja jagab liikmetele informatsiooni, mida muidu Eesti äärealadel toimetajateni ei pruugi jõuda.

Teine värske liidu liige - GLOG home tegutseb aastast 2013. GLOG home eestvedaja Indrek Kuldkepp sõnul sai ettevõte loodud sooviga pakkuda tüüpmaju neile, kes ei taha muutuda oma eluaseme orjaks. GLOG home pre-cut puitkarkassmaja tuleb kliendile tehasest koos 3d püstitusjuhisega. „Meie maja on mõeldud iseehitajale ja iga mees ei saab ehitamisega hakkama, kui tal on abiks  samm-sammult protsessi kirjeldav püstitusjuhis. Meie majad on mõeldud ehitamiseks pere ja sugulaste tööjõudu kasutades.“ Esimesed GLOG home majad valmivad Rootsis, üks maja on kerkimas lausa Siberis, Surgutis.

Kuldkepp, kes oli varasemalt RPM Grupi müügi- ja ekspordidirektor ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees, pidas oma uue ettevõttega liitu astumist loomulikuks sammuks: „Tahan jagada enda ideesid ja kuulata teisi. Suhtlemine teiste tootjatega on oluline. Et üheskoos efektiivselt tegutseda selle nimel, kuidas paremini müüa, kuidas paremini turunõuetega kohaneda.“

Pille Laub, Eesti Puitmajaliit


GLOG home majatüüp G104 on mõeldud keskmise suurusega perele..

 

 

 

Otsid kodu?