Eesti Puitmajaliidul täitus 13. tegutsemisaasta
21. mai 2012

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendaval Eesti Puitmajaliit MTÜ-l täitus eile, 20. mail 13. tegutsemisaasta.

Eesti Puitmajaliit on asutatud 17 puitmaju tootva ettevõtte poolt 20. mail 1999.a.  Liidu peamiseks eesmärgiks on oma liikmete konkurentsivõime ja ekspordisuutlikkuse tõstmine läbi erinevate toetavate ühistegevuste. Käesoleval hetkel kuulub liitu 30 ettevõtet – element- ja ruumelementmajade, käsitöö ja masinpalkmajade ning aiamajade tootjad. 

Eesti Puitmajaliidu andmetel on Eesti müügitulu absoluutnumbrite alusel Euroopa Liidu neljas puitmajade eksportöör. Eesti Puitmajaliidu liikmete müügitulu ja töötajate arv moodustab ligikaudu 50% kogu kohaliku sektori vastavatest näitajatest. Sealhulgas ulatub puitmajade ekspordi reaalne osakaal ligi 85 protsendini sektori müügitulust.

Eesti Puitmajaliit on katuseorganisatsiooniks ja eestvedajaks 2010. aasta suvel tööd alustanud Eesti puitmajaklastrile, mille põhitegevuseks on Eesti puitmajatootjate rahvusvahelise konkurentsi parandamine, lisandväärtuse pakkumine ning ekspordikäibe suurendamine.

2008. aastast on Eesti Puitmajaliit Rahvusvahelise Palkmajaehitajate Assotsiatsiooni (International Logbuilders Association – www.logassociation.com) liige.

Lisainfo:

Elari Kivisoo

Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige
Eesti puitmajaklastri juht
Mob: 53434014
E-post: elari@puitmajaliit.ee
www.woodhouse.ee
www.puitmajaliit.ee

Otsid kodu?