Eesti Puitmajaliiduga liitus Tene Kaubandus OÜ
09. märts 2012

Vastavalt Eesti Puitmajaliidu juhatuse 02. märtsi otsusele liitus Eesti Puitmajaliiduga aia- ja puhkemajade tootmisega tegelev Tene Kaubandus OÜ. Uue liikme lisandumisega täitus Eesti Puitmajaliidul 31 liiget.

„Tene Kaubandus otsustas Eesti Puitmajaliidu liikmeks astuda põhjusel - kollektiivis peitub jõud,“ sõnas Tene Kaubanduse juhatuse esimees Riho Reesar. Reesare hinnangul annab liit võimaluse nii saada kui ka edastada olulist informatsiooni, mis on kasulik puitmajaliidu liikmetele ja mille tulemusena on võimalik tõsta liikmete konkurentsivõimet välisturgudel. 

Tene Kaubandus OÜ alustas tegevust 1999. aastal Haapsalus asuvas tehases, hakates tootma puidust maju, kuure, aiamaju, lehtlaid, kämpingumaju, varjualuseid, kiikesid ning aiamööblit. Täna ületab ettevõtte aastane tootmismaht 15 000 toodet, mille hulka kuuluvad aiamajad ja masintoodetud puitmajad pindalaga 4 kuni 150 ning paksusega 28 kuni 70 mm.

Ettevõtte toodetest 98 protsenti eksporditakse välisriikidesse. Peamisteks sihtriikideks on Saksamaa, Hispaania, Prantsusmaa ja Holland. 

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendavasse Eesti Puitmajaliitu kuulub käesoleval hetkel 31 ettevõtet, kelle müügitulu ja töötajate arv moodustab ligikaudu 45-50 % kogu kohaliku sektori vastavatest näitajatest. Sealhulgas ulatub puitmajade ekspordi reaalne osakaal ligi 85 protsendini sektori müügitulust.


Lisainfo:

Elari Kivisoo
Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige
Eesti puitmajaklastri juht
Mob: 53434014
E-post: elari@puitmajaliit.ee
www.woodhouse.ee
www.puitmajaliit.ee

Otsid kodu?