Eesti arhitektide ja sisearhitektide suvepäevad 2010
30. juuni 2010

10.- 11. juulini 2010 kohtuvad Eesti arhitektid ja sisearhitektid ning arhitektuurihuvilised heaks tavaks kujunenud suvepäevadel, mis toimub Naissaare külalistemajas ja Omari küünis. Seekordne seminar otsib Eesti arhitektuuris IDENTITEETI.

Selleaastastele suvepäevadele on oodatud ka Eesti Puitmajaliidu liikmed.

Arutleme, kas on olemas Eesti oma arhitektuuri või kuulub meie looming pigem suurema nimetaja alla. On see nüüdisaegne lääne arhitektuur; Euroopa, Põhjamaade või Baltimaade arhitektuur, või endiste sotsialismimaade arhitektuur? Eesti arhitektuuri on eksponeeritud nii ühes kui ka teises kontekstis sõltuvalt näitaja visioonist. Kuid mida me ise tahame?

Kas meile on oluline luua midagi meile ainuomast, järgides traditsioone ja tõekspidamisi, või oleme me raputamas ennast vabaks kõikidest piirangutest ning rühime avangardse maailmaarhitektuuri poole, kus rahvuslikkus võib olla vaid kerge virvendus suuremate trendide taustal? Või ongi rahvuslik arhitektuur ise see uus, äraunustatud vana, mis trendi loob? Kas sel juhul hoiame traditsioonilisi võtteid kasutades endiselt alal oma identiteeti või püüame selle kaudu hoopis trendika arhitektuuri poole?

Seminari peaesinejaks on andnud oma nõusoleku tulla hinnatud Horvaatia arhitekt ja lektor Hrvoje Njiric, kelle tööd on ulatuslikult kajastatud ajakirjas El Croquis ja kes on võitnud mitmeid konkursse ja auhindu. Identiteedi teemadel võtavad sõna Mikko Fritze Goethe Instituudist ja Madle Lippus Uue Maailma Seltsimajast, disainer Ain Nurmela vestleb kuulajatega ruumi temaatilise dekoreerimise teemadel ning Liisa ja Andres Põime annavad ülevaate saatkondadest maailmas.

Suvepäevade lõõgastavasse ossa kuuluvad nagu alati vabamas vormis sportimine, kohaliku ümbrusega tutvumine, muusikaline ja tantsuline meelelahutus ning suhtlus kolleegide ja koostööpartneritega. Kindlasti toob palju põnevust ja põhjustab nalja meeskondlik fotoseiklus Plaadipunkti auhindadele.

10. juuli õhtul toimub Naissaarel kontsert PÕHJALA SAARTE HÄÄLED & TORMIS Villu Veski & Tiit Kalluste. Kontsert toimub Nargen Festivali raames (www.nargenfestival.ee). Meie suvepäevalistele on kontserdile broneeritud 70 kohta ja pileteid saab lihtsalt kohapeal sularaha eest osta.

Külalistemaja ja Naisaarega saate tutvuda Naissaare külalistemaja kodulehel

Lisainfo osalustasude, transpordi ja täpse päevakava osas:

Liivi Haamer
suvepäevade projektijuht
 
liivi@arhliit.ee
6117433
56694109

Otsid kodu?