Algavad Eesti suurimad ettevõtluskonkursid
13. mai 2010

Alates tänasest on kõik Eesti ettevõtjad oodatud osalema tänavustel ettevõtluskonkurssidel - Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) konkursil Ettevõtluse Auhind 2010 ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas pingereas Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2010. Osalemissoovist teatamiseks ja oma andmete edastamiseks veebilehel www.konkurents.ee on ettevõtetel aega 30. juunini.

"Jätkuvalt on väga oluline, et riik mitte ainult ei toeta Eesti ettevõtjaid majandusele väga olulistes valdkondades, näiteks innovatsioonis ja ekspordis, vaid ka tunnustab parimaid. Tunnustus motiveerib osalejaid ning annab kõigile ettevõtetele laiemalt märku, millised ärimudelid ja tegutsemisviisid on oma eduga eeskujuks. Uuest majandustõusust osa saamine eeldab ettevõtjatelt endiselt suuri pingutusi ja valusaid valikuid ning riik peab julgustama neid otsuseid tegema," sõnas EASi juhatuse esimees Ülari Alamets.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Siim Raie sõnul on konkurents majanduses edasiviiv jõud ja võitjad selguvad turul. „Ettevõtjate püüe säilitada konkurentsivõime ja leida võimalusi edasi tegutsemiseks ei ole majanduslanguse tingimustes olnud kerge ülesanne. Hea meel on tõdeda, et küllaldaselt on neid näiteid, kus ettevõtjad ei ole jäänud ootama majanduskriisi möödumist ja olude paranemist, vaid on reorganiseerinud oma tegevust vähendades tegevuskulusid ning vähenenud sise- ja välisnõudluse tingimustes siiski edukalt jätkanud müüki. Peame väga oluliseks nende ettevõtete tunnustamist ning hindame tõeliselt kõrgelt kõikide ettevõtete panust omavahelisse mõõduvõttu, seda eriti möödunud aasta majandustulemusi konkursile esitades," ütles ta.

Riigi mainekamate ettevõtluskonkursside võitjad kuulutatakse välja pidulikul auhinnagalal 7. septembril Estonia kontserdisaalis. Elektrooniliselt täidetavad osalemisankeedid ning täpsem info konkursside kohta on kättesaadavad veebilehelt www.konkurents.ee. Osalejate andmeid kogub ja töötleb Eesti Konjunktuuriinstituut. Konkursside tulemused avaldatakse samuti septembris ilmuvas mahukas trükises "Eesti parimad ettevõtted 2010".

Ettevõtlusauhinna konkursi eesmärgiks on edendada Eesti ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid. Konkursil Ettevõtluse Auhind 2010 tunnustatakse parimat eksportööri, välisinvestorit, innovaatorit, turismi uuendajat, aasta arenejat ja disaini rakendajat. Peaauhinna saaja selgitab žürii välja nende seast. 2009. aastal pälvis Ettevõtluse Auhinna aktsiaselts VKG Oil.

Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2010 koostamise eesmärgiks on pakkuda ettevõtetele võimalust võrrelda end teiste omasugustega ning hinnata ettevõtte edukust, tulemuslikkust ja jätkusuutlikkust.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt algatatud Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2010 raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus. Lisaks üldvõitjale selgitatakse üldkategoorias välja ka konkurentsivõimelisim väike - ja keskmise suurusega ettevõte. Eraldi koostatakse edetabelid tegevusvaldkonniti kuni 12 kategoorias järgmistes valdkondades: jaekaubandus, hulgikaubandus, tööstus ja energeetika, toiduainetööstus, ehitus, side/kommunikatsioon/IT-teenused, transport ja logistika, põllu- ja metsamajandus, turism, finantsvahendus, äriteenindus ja kinnisvara, teenindus. 2009. aastal osutus Eesti konkurentsivõimelisimaks ettevõtteks Mazheikiu Nafta Trading House OÜ.

Konkursside info, ajalugu, ankeedid, metoodika veebilehel www.konkurents.ee.

Lisainfo:

Ettevõtluse Auhind 2010
Erki Peegel
EASi turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktor
Tel 51 65 808
erki.peegel@eas.ee E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2010
Piret Salmistu
Kaubandus-Tööstuskoja turundusdirektor
Tel 50 77 217
piret@koda.ee

Allikas: www.eas.ee

Otsid kodu?