Aasta puitehitise konkursi võitis Vastseliina päästekomando
07. november 2018

“Kuna tuleohutuse aspektist kiputakse puitu sageli paranoiliselt kohtlema, teadmata, et puit on tules vastupidavam kui betoon või teras, on lausa provokatiivne, et tuletõrjujatele ehitati puidust komandohoone,” sõnas žürii liige Karin Paulus. Žürii pidas võidutöö puhul oluliseks selle terviklikkust ja märgilisust. 
2018. aasta parimaks puitehitiseks valiti Vastseliina komando uus hoone, mille arhitektideks on Siiri Vallner ja Indrek Peil arhitektuuribüroost Kavakava. Puit on ainus taastuv ehitusmaterjal, mis võimaldab vähendada inimeste keskkonnajalajälge.

Konkursil anti välja neli auhinda, mille koguväärtus on 5000 eurot. Aasta puitehitise autoreid premeeriti seejuures 2000-eurose suuruse preemiaga. Konkursi korraldaja Erik Konze sõnul pööras kuuest eksperdist koosnev žürii, kuhu kuuluvad Signe Kivi, Maile Grünberg, Karin Paulus, Tiia Ruben, Margit Mutso ja Sille Pihlak, võitjate valimisel erilist tähelepanu innovaatilistele puidukasutuse lahendustele ja puidu rollile arhitektuurse idee teostusel. “Puitu on hoonete konstruktsioonis ja välis- ning siseviimistluses kasutatud pikalt, kuid ometi tulevad inimesed jätkuvalt välja uute loovate lahendustega, tõestades taaskord, kui universaalne materjal puit on,” ütleb ta.


Vastseliina päästekomando. Foto: Maris Tomba

Loe edasi moodnekodu.delfi.ee 

Otsid kodu?