Puitmajade tootmisest Eestis


Ajaloost

Käsitsi raiutud ümarpalkelamute püstitamisel on Eestis sajanditepikkused traditsioonid - Eesti talumajad on läbi sajandite ehitatud kohalikust männi- ja kuusepalgist. Eestis on säilinud üle 300 aasta vanuseid palkehitisi. Mujal Põhjamaades leidub aga ka 800 ja isegi 1000 aastaseid puithooneid.

Puitmajade tööstusliku tootmise ajalugu Eestis hakkas arenema möödunud sajandi 50-ndatel aastatel, kus metsamajandite tootmisbaasides alustati kokkupandavate puitmajade tootmist nii freespalgist kui kilpelementidest. Tänaseks on puitmajade tööstuslik tootmine arenenud eraldi tööstusharuks, kus tegutseb 140 ettevõtet, kelle müügitulu aastas on kokku ~245 miljonit eurot, millest eksport moodustab ~85-90% .

Tänapäev

Täna toodetakse tööstuslikult nii ümar- kui kandilisest freespalgist maju, käsitsi raiutud ümarpalkmaju ja kantpalkmaju, karkasskonstruktsiooniga puitelement- ja moodulmaju. 

Eesti Puitmajaliidu liikmed omavad pikaajalisi kogemusi puitmajade tootmisel ja ettevõtete toodang on konkurentsivõimeline maailma turul. Seda näitab fakt, et ettevõtete kogutoodangust ligikaudu 85-90% müüakse Eestist väljapoole - peamisteks sihtturgudeks on Skandinaavia, Saksamaa ja Suurbritannia, kuid ekspordipartnerite seast võib leida ka Jaapani, Lõuna-Aafrika ja Lõuna-Korea. 

Eesti Puitmajaliitu kuuluvaid ettevõtteid iseloomustavab individuaalne lähenemine igale kliendi soovile, kiirus, personaalne nõustamine ja meeldiv teenindus.

Täpsem info erinevate toodetavate majatüüpide kohta on kättesaadaval SIIN!